Naše aktivity

 

Celoroční projekt družiny – Z POHÁDKY DO POHÁDKY

 

ZÁŘÍ 2016

Do školní družiny se v tomto školním roce přihlásilo 60 dětí a byla tak naplněna kapacita obou oddělení.

Prvňáčci se rychle sžili s ostatními.

V září jsme se seznámili s celoroční hrou „Z POHÁDKY DO POHÁDKY“ a rovnou jsme začali první pohádkou „Kocour v botách“ v níž jsme celý měsíc plnili různé úkoly, za které byly nejpilnější děti na konci měsíce odměněny. Vyrobili jsme si například pohádkový klíč z keramické hlíny, soutěžili jsme v oblékání na čas, motali jsme klubíčko jako kocour a také se děti naučily skládat myš z papíru.

Rodiče žáků navštěvujících školní družinu mohou na nástěnce u školní družiny vidět, jakou pohádku daný měsíc máme a jaké úkoly mají děti k plnění připraveny.

Kromě naší měsíční pohádky jsme si zopakovali a připomněli zásady bezpečné cesty do školy pomocí různých her a názorných situací.

 

Většinu času jsme také trávili, vzhledem k pěknému počasí, venku na novém dětském hřišti.


 

Klubíčko 3.10. a 10.10.

V Klubíčku si děti vyrobily z plechovky krokodýla.

 

Klubíčko 17.10. a 24.10.

Minivaření - V naší školní cvičné kuchyňce jsme si s dětmi připravili ovocný salát a k tomu jsme si upekli minibábovky. Všem dětem moc chutnalo.

 

Klubíčko 31.10. a 7.11.

Výroba keramické ozdoby - Z keramické hlíny si děti vyrobily plot s kočičkou a hrncem. Některé děti s keramickou hlínou pracovaly poprvé, ale s menší pomocí paní vychovatelky se všem nakonec výrobky moc povedly.

 

ŘÍJEN 2016

V tomto měsíci jsme pokračovali v celoroční hře a to s pohádkou „O Popelce“, kde nás čekaly úkoly jako třeba přebírání čočky a fazolí či zkouška rovnováhy při princeznovské chůzi s knížkou na hlavě. Z keramické hlíny jsme si vyrobili popelčin střevíček, který si po vypálení v keramické peci děti mohly odnést domů. V neposlední řadě jsme si všichni společně postavili pohádkový zámek z papírových krabiček a roliček, který můžete vidět na naší školní chodbě.

Podzimní příroda nám nabídla mnoho možností k tvoření a tak jsme hodně využívali dary přírody jako jsou kaštany, žaludy, šišky, javorové plody, jeřabiny, bukvice a také krásně zbarvené listy, které nám opadly z různých stromů.

 

Ve čtvrtek 13.10. jsme poprvé v tomto školním roce navštívili knihovnu v Sedlištích, kde se nové děti mohly zaregistrovat pro vypůjčování knížek. Všichni si pak mohli najít knížku nebo časopis, který si buď prohlíželi nebo pročítali.

20.10. proběhla v družině první velká soutěž s názvem „Vtipnější vyhrává“, ve které děti soutěžily s předem připravenými vtipy. Všichni zúčastnění byli odměněni malou sladkou odměnou a ti nejlepší dostali ještě bonus. Všichni jsme se u této soutěže moc nasmáli a pobavili.


LISTOPAD 2016

Klubíčko 14.11. a 21.11.

Ubrouskovou technikou decoupage si děti ozdobily korkové podtácky. Tuto náročnou techniku všechny děti pěkně zvládly. Také jsme si vyrobili magnetku na lednici z polystyrenu ve tvaru smajlíka.

 

První čtvrtek v listopadu 3.11. jsme navštívili knihovnu v Sedlištích.

 

Tento měsíc nás čekala pohádka „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“, ve které děti plnily úkoly jako tito tři hrdinové. Děti se pokusily natáhnout do výšky jako Dlouhý, zkoušely se rozšiřovat pomocí balónů jako Široký a svoji přesnost si vyzkoušely při úkolech poslepu jako Bystrozraký.  

 

Před Lampionovým průvodem si děti mohly vyrobit vlastní papírový lampion.

 

V družině jsme se začali připravovat na vánoční jarmark, vyrábíme, abychom mohli všem nabídnout vánoční ozdoby, přání a jiné výrobky, které potěší.

 

Také jsme začali pilně pracovat na divadelním představení, které je tradičně před Vánocemi v ŠD. Tento rok se mohou diváci těšit na známé pohádky.

 

30.11. jsme v družině měli další celodružinovou soutěž „Zlatý slavík“

TOPlist