Naše aktivity

 

Celoroční projekt družiny – Z POHÁDKY DO POHÁDKY

 

ZÁŘÍ 2016

Do školní družiny se v tomto školním roce přihlásilo 60 dětí a byla tak naplněna kapacita obou oddělení.

Prvňáčci se rychle sžili s ostatními.

V září jsme se seznámili s celoroční hrou „Z POHÁDKY DO POHÁDKY“ a rovnou jsme začali první pohádkou „Kocour v botách“ v níž jsme celý měsíc plnili různé úkoly, za které byly nejpilnější děti na konci měsíce odměněny. Vyrobili jsme si například pohádkový klíč z keramické hlíny, soutěžili jsme v oblékání na čas, motali jsme klubíčko jako kocour a také se děti naučily skládat myš z papíru.

Rodiče žáků navštěvujících školní družinu mohou na nástěnce u školní družiny vidět, jakou pohádku daný měsíc máme a jaké úkoly mají děti k plnění připraveny.

Kromě naší měsíční pohádky jsme si zopakovali a připomněli zásady bezpečné cesty do školy pomocí různých her a názorných situací.

 

Většinu času jsme také trávili, vzhledem k pěknému počasí, venku na novém dětském hřišti.


 

Klubíčko 3.10. a 10.10.

V Klubíčku si děti vyrobily z plechovky krokodýla.

 

Klubíčko 17.10. a 24.10.

Minivaření - V naší školní cvičné kuchyňce jsme si s dětmi připravili ovocný salát a k tomu jsme si upekli minibábovky. Všem dětem moc chutnalo.

 

Klubíčko 31.10. a 7.11.

Výroba keramické ozdoby - Z keramické hlíny si děti vyrobily plot s kočičkou a hrncem. Některé děti s keramickou hlínou pracovaly poprvé, ale s menší pomocí paní vychovatelky se všem nakonec výrobky moc povedly.

 

ŘÍJEN 2016

V tomto měsíci jsme pokračovali v celoroční hře a to s pohádkou „O Popelce“, kde nás čekaly úkoly jako třeba přebírání čočky a fazolí či zkouška rovnováhy při princeznovské chůzi s knížkou na hlavě. Z keramické hlíny jsme si vyrobili popelčin střevíček, který si po vypálení v keramické peci děti mohly odnést domů. V neposlední řadě jsme si všichni společně postavili pohádkový zámek z papírových krabiček a roliček, který můžete vidět na naší školní chodbě.

Podzimní příroda nám nabídla mnoho možností k tvoření a tak jsme hodně využívali dary přírody jako jsou kaštany, žaludy, šišky, javorové plody, jeřabiny, bukvice a také krásně zbarvené listy, které nám opadly z různých stromů.

 

Ve čtvrtek 13.10. jsme poprvé v tomto školním roce navštívili knihovnu v Sedlištích, kde se nové děti mohly zaregistrovat pro vypůjčování knížek. Všichni si pak mohli najít knížku nebo časopis, který si buď prohlíželi nebo pročítali.

20.10. proběhla v družině první velká soutěž s názvem „Vtipnější vyhrává“, ve které děti soutěžily s předem připravenými vtipy. Všichni zúčastnění byli odměněni malou sladkou odměnou a ti nejlepší dostali ještě bonus. Všichni jsme se u této soutěže moc nasmáli a pobavili.


LISTOPAD 2016

Klubíčko 14.11. a 21.11.

Ubrouskovou technikou decoupage si děti ozdobily korkové podtácky. Tuto náročnou techniku všechny děti pěkně zvládly. Také jsme si vyrobili magnetku na lednici z polystyrenu ve tvaru smajlíka.

 

První čtvrtek v listopadu 3.11. jsme navštívili knihovnu v Sedlištích.

 

Tento měsíc nás čekala pohádka „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“, ve které děti plnily úkoly jako tito tři hrdinové. Děti se pokusily natáhnout do výšky jako Dlouhý, zkoušely se rozšiřovat pomocí balónů jako Široký a svoji přesnost si vyzkoušely při úkolech poslepu jako Bystrozraký.  

 

Před Lampionovým průvodem si děti mohly vyrobit vlastní papírový lampion.

 

V družině jsme se začali připravovat na vánoční jarmark, vyrábíme, abychom mohli všem nabídnout vánoční ozdoby, přání a jiné výrobky, které potěší.

 

Také jsme začali pilně pracovat na divadelním představení, které je tradičně před Vánocemi v ŠD. Tento rok se mohou diváci těšit na známé pohádky.

 

30.11. jsme v družině měli další celodružinovou soutěž „Zlatý slavík“

PROSINEC 2016

 

Tento měsíc jsme začali pohádkou Princ Bajaja. Tato pohádka nám přinesla hodně úkolů sportovního typu.

 

První prosincový den jsme si zpříjemnili výrobou adventního kalendáře, aby děti mohly sledovat zbývající čas do Vánoc. Mikulášská a Vánoční tradice nám přinesla mnoho námětů ke tvoření, a tak jsme toho dosyta využili.

 

Pilně jsme pokračovali nácvikem pohádek na předvánoční vystoupení a 20.12. jsme předvedli naše vystoupení dětem z mateřské školy a dětem 1.- 3. třídy naší základní školy. V představení nechyběly ani soutěže, ve kterých děti mohly vyhrát malou odměnu.

 

Ve čtvrtek 1.12. jsme s dětmi navštívili knihovnu v Sedlištích.

 

Ve středu 7.12. jsme s některými dětmi navštívili frýdeckou nemocnici, kde jsme si pro nemocné děti  připravili zábavné pohádkové dopoledne se soutěžemi.

 

Klubíčko 28.11. a 5.12.

Děti se naučily základní stehy šití a ušily si pejska z filcu. Některé děti zvládly výrobek s menší pomocí, začátečníci v šití potřebovali větší pomoc vychovatelky.

 

Klubíčko 12.12. a 19.12.

Jelikož nám předvánoční čas přináší určité tradice, nemohli jsme zůstat pozadu, a tak jsme se s dětmi pustili do pečení cukroví. Upekli jsme si tři druhy a to linecké, rohlíčky a perníčky. Některé děti donesly ochutnat výrobky i domů, ale některým mlsounům ani pro rodiče nezbylo.  =)


LEDEN 2017

V prvním měsíci nového roku jsme plnili úkoly s pohádkou Zlatovláska. Čekalo nás lovení prstenu, chytání rybiček, navlékání korálků a různé vědomostní hry.

Zimní období jsme si užívali co nejvíce venku sněhovými radovánkami, bobováním a stavěním různých staveb ze sněhu.

V tomto měsíci se uskutečnila celodružinová soutěž „Družina má talent“, ve které zúčastněné děti předvedly své nadání. Vítězi všech kategorií byli odměněni a všichni zúčastnění obdrželi sladkou odměnu.

 

Ve čtvrtek 5.1. jsme s dětmi navštívili místní knihovnu.

 

27.1. jsme měsíc leden zakončili oslavou KARNEVALU v naší školní tělocvičně. Pro děti byly připraveny zábavné soutěže a hry za odměny. Karneval jsme zakončili maškarní diskotékou.

 

Klubíčko 9.1. a 16.1.

Vyrobili jsme si kalendář z papíru, který si děti samy mohou posouvat.

 

 

 

Klubíčko 23.1. a 30.1.

Z recyklovatelného materiálu obalu od CD si děti vyrobily zábavnou hru bludiště. Dle vlastní fantazie a šikovnosti si vymyslely cestičky. Na závěr kroužku jsme si mezi sebou bludiště vyzkoušeli.


ÚNOR 2017

 

Měsíc únor jsme začali pohádkou Brouk Pytlík. V této pohádce si děti procvičily jemnou i hrubou motoriku a také postřeh a rychlost v úkolech na čas.

Příznivé počasí koncem února nám umožnilo užít si na dětském hřišti prvního jarního sluníčka.

 

2.2. naše školní družina navštívila jako každý měsíc knihovnu v Sedlištích.

 

Klubíčko 13.2. a 20.2.

V naší školní cvičné kuchyňce jsme připravovali vajíčkovou a mrkvovou pomazánku.

 

Klubíčko 27.2. a 6.3.

Z keramické hlíny si děti vyrobily známou hru „Člověče, nezlob se“.

TOPlist